Stronghold logo

Stronghold CAMP

Letní tábory

O Strongholdu

Tábory Stronghold jsou letní dětské tábory se středověkou a fantasy tématikou, ovšem také jsou to dřevárny s prvky larpu. Úplně si dokážu představit váš výraz, protože jste se pravděpodobně v životě nesetkali s pojmy jako dřevárna nebo larp. A ještě víc si dokážu představit váš zmatený výraz, když vám google vyplivne, co ony pojmy vlastně znamenají. Ale nebojte, v tomto článku se dozvíte vše základní o námi pořádaných táborech. A když vás zaujmeme, tak se na vás těšíme v létě!

„Na tábory Stronghold jezdím už víc jak šest let a budu ráda jezdit i nadále. Nejen kvůli suprově propracovanému programu a skvělým vedoucím, ale i díky úžasnému kolektivu a možnosti zkoušet zas a znovu něco nového, co si jen tak někde nezkusím.“
(Jana 17 let, Stronghold Král Severu)

V tomto odstavci se budeme věnovat právě těm dvěma zapeklitým pojmům zmíněným výše. A ano jsou ty dřevárny a larpy.


Dřevárna: Jedná se o bojový sport, který má za účel bezpečně simulovat boj zbraněmi, které se používali v historii (meče, kopí, kladiva, sekery…). K tomu to boji se používají tzv. měkčené zbraně, které mají své houževnaté jádro (dřevěná či sklolaminátová tyčka) obalené vrstvou měkčení (různé druhy pryží a karimatek). Opravdu v tom není nic nebezpečného a nejvážnější zranění, které zde může vaše dítě utrpět je modřina.

Larp: Vychází z anglické zkratky: Live Action Role Play, což by se dalo volně přeložit jako hraní rolí na živo. Jedná se o jakési divadlo, avšak bez diváků. Jednotlivý hráči zde zaujmou roli, jaká je jejich srdci nebližší (potulný bard, kupec, městská hotovost…). Úseky soustředěné na toto hraní rolí nejsou až tak o boji jako o schopnosti „vykecat“ se z nebezpečí nebo třeba sestrojit úkladnou vraždu šlechtice, fantasii a tvořivosti se meze nekladou

Stronghold jako takový je tábor, který více tíhne ke dřevárnám než larpům. To ale neznamená, že nás nebaví a naši táborníci budou možnost si tento způsob hry několikrát vyzkoušet. Tím, že je tábor zaměřený na dřevárny, tak je zde možnost nějakého zranění. Ano bohužel sem tam máme vyvrknutý kotník, bouli na hlavě z nešťastného úderu nebo nateklé oko od zbloudilého šípu. Není to nic, s čím by si náš střediskový zdravotník neporadil a jen v ojedinělých případech je nutné poslat dítě domů.

Veškerá naše bezpečností pravidla, co se boje týče, jsou odvozena z celostátně uznávaných regulí. Ty si můžete pročíst zde: Všeobecná pravidla DAK - PDF Stažení zdarma (docplayer.cz)

„Tábor Čtyři erby na Březové je tábor, na kterém zažívám spoustu zábavy. Jezdím tam rád, protože si tam vždycky najdu hodně kamarádů a jsou tam i super vedoucí.“
(Tom 11 let, Stronghold Čryři erby)

Program

Naše tábory se mohou pyšnit opravdu našlapaným programem, který je však plně uzpůsobený věkové skupině, pro kterou je tábor zrovna dělaný. Tak jako tak, vaše ratolest si u nás moc neodpočne. A my věříme, že to od nás ani neočekáváte.

Tábor trvá deset dní, kdy každý den je opravdu nacpaný k prasknutí! Denně máme hned několik programových oken (dopolední, odpolední, večerní). A snažíme se, aby během tábora proběhlo i několik nočních her, které jsou plné efektů a té správné strašidelné atmosféry. A věřte mi, že ať už vaši ratolest v noci naháněl vlkodlak nebo se pořádně vymlátila na bitvě o most, tak ocení pátý den kdy je dopoledne určeno pro odpočinek či k vyzkoušení aktivit, které má středisko k dispozici (horolezecká stěna, lanové centrum, bazén a další…).

To vše je devátý den završeno bitvou o pevnost. Tak jako tak, vám můžeme slíbit, že si vaše dítě odveze domů nespočet zážitků, na které bude ještě dlouho vzpomínat! A konec konců i vy s ním můžete sdílet jeho zážitky. A to na našem facebooku (označit slovo facebook jako odkaz), kde se pravidelně přidávají fotky z tábora.

Prosíme všechny rodiče o schovívavost, denně pořídíme 500+ fotek, ze kterých děláme výběr, který následně nahráváme po půlnoci. Jsou dny, kdy nám na to bohužel nezbude čas.

Děkujeme moc za pochopení.


Váš Stronghold tým

V čem se lišíme od konkurence

Jak už bylo zmíněno na začátku, tábory Stronghold jsou dřevárny. To je asi nejviditelnější rozdíl oproti podobným táborům na trhu. Zatímco na ostatních táborech si vaše dítě zabojuje párkrát u nás je několik bitev každý den.

Abyste si to představili, tak naše bitva neprobíhá tak, jak můžete kolikrát vidět na televizních obrazovkách. Od prvního dne jsou děti učeny základům boje s mečem a štítem, střelbě z luku a boji kopím. Na tyto základy pak následuje boj ve formaci. A právě zde se člověk naučí, podle nás, jednu z nejdůležitějších vlastností a to spolupráci v týmu.

Dalším takovým menším rozdílem je naše zázemí. Stronghold jako takový je postavený jako vstupní brána do krásného koníčku, jimiž dřevárny či larpy bezpochyby jsou. A tak se k tomu stavíme i my. Na naše tábory nepotřebujete koupit kostým, či zbraň. Vše si u nás může vaše ratolest zapůjčit. Vy tak máte klidné svědomí, že jste neutratily desetitisíce za něco, co vaše dítě už nikdy nevezme do ruky a váš capart si v klidu vyzkouší vše, co by ho mohli bavit a kdo ví, třeba k nám za rok přijede další plně vybavený strongholďák.

„Na Stronghold – Vikingové jezdím hlavně kvůli senzační partě, a to jak děcek tak i vedoucích. Večerní sezení u táboráku a spaní ve stanech krásně navodí atmosféru a po pár bitvách si hned připadám jako opravdový viking. Díky těmto táborům si můžu zažít něco opravdu neobvyklého.“
(Kristýna 19 let, Stronghold Vikingové)

Zázemí

Naše tábory pořádáme pod záštitou Outdoor resortu Březová (odkaz na stránky březky). Jedná se o zážitkové a adrenalinové centrum na Vysočině, přesněji deset kilometrů od Třebíče. Právě díky spolupráci s Březovou se nemusíme soustředit na shánění ubytování a stravování pro naše táborníky a během roku se tak můžeme plně věnovat tvorbě programu táborů.

„Na tomto táboře jsem byl už několikrát, a mohu s jistotou říct, že pojedu znovu. Dostal jsem se na něj díky kamarádům, kteří tam jezdili a nabádali mě ať jedu s nimi, ani trochu nelituji. Tábor mě bavil a cítil jsem se na něm jako doma, takže se z něj stala má každoroční tradice. Je to skvělé místo plné zážitků. A to díky nabitému a dobře propracovanému programu, kde se bitvy střídají s RP nebo s ekonomickými úseky a nočními hrami, které jsou mé nejoblíbenější. Také je to místo kde se nikdo necítí sám, protože jsou tu všichni přátelští a každý rychle zapadne do kolektivu.“
(David 18 let, Stronghold Král severu)

Tak neváhej a přijeď!

autor

Článek napsal: Martin "Ogr" Coural

Emulzí pokřtěný strojař a neúspěšný student archeologie, tak by se dal shrnout Ogrův profesní život. Avšak když zrovna neběhá po Březové s akučkou v ruce, nehrabe se v historii nebo zrovna nepracuje, tak píše skromné názory po těch internetech.

Nezapomeň nás sledovat na Facebooku

Na našem Facebooku najdete nejrůznější novinky --->